עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
היי,
שמי פז גרימברג, בת 23, במקור מחולון.
סטודנטית שנה ב' לניהול מערכות מידע באוניברסיטת בן גוריון בנגב.
מטמיעת מערכות מידע בחברת מתודה מחשבים בע"מ.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

מי מחזיק בבעלות על הידע?

06/11/2018 19:50
Paz Grimberg
מיתוג עצמי, עובד ידע, linkedIn

יחסים בין עובד למעסיק עלולים להיות רגישים מאוד.
התלות ההדדית בין השניים או האינטרסים הסותרים, עלולים להוביל לקונפליקטים.

ברצוני לתאר לכם סיטואציה: נניח שמגייסת בכירה בחברת השמה, שהרי חלק מרכזי מתפקידה הוא למתג את עצמה כמגייסת בתחומה, מבקשת להתפטר מחברת ההשמה. האם ראוי שמעסיקה ידרוש ממנה את הגישה לפרופיל האישי שלה ברשת החברתית LinkedIn בה פעלה בתהליכי הגיוס?

ובכן התשובה, היא לא חד משמעית.

בעיני המעסיק, הקשרים שנוצרו בין המגייסת לבין המועמדים שייכים לעסק ולכן על העסק להיות מסוגל להמשיך ולתחזק את הקשרים לאחר עזיבתה של העובדת. בנוסף, השימוש ברשתות החברתיות נעשה בזמן העבודה ולצורכי העבודה תוך קבלת שכר מלא על כך ואף ניתנה לעובדת הכשרה בהכרת הרשת החברתית ומימוש הפוטנציאל העסקי שבה. לכן בקשת הגישה לחשבון ה LinkedIn נראית כמו בקשה לגיטימית. 

בעיני העובד, הפרופיל ברשת החברתית הוא פרופיל אישי המזוהה בראשונה על פי שם ותמונה ואילו המידע לגבי מקום העבודה לעיתים נחשב כמשני. בנוסף, לא ניתן להוכיח כי כל הקשרים שנעשו בעזרת הרשת החברתית הינם קשרים עסקיים, ישנם גם קשרים פרטיים של העובד. עניין נוסף שחשוב לציין הוא שלא נהוג "לקחת בעלות" על פרופילים ברשתות החברתיות ולשנות אותם, בעיניי רבים זו תהיה פעולת רמייה שתרשם על שמה של החברה.

לדעתי, החברה אינה רשאית לדרוש את הגישה לחשבונה הפרטי של המגייסת. 
כפי שנאמר, החשבון הוא חשבון שמזוהה עם שמה ותמונתה של העובדת ושייך לה יחד עם כל הקשרים שיצרה, לקוחות עסקיים ופרטיים כאחד. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי המגייסת ככל הנראה תמשיך להיות מגייסת גם בעבודתה הבאה ולכן כמות הקשרים שהצליחה ליצור עד כה בתפקידה מסמל בין היתר על יכולותיה המקצועיות.
בעיניי, חלק מטענות המעסיק חסרות בסיס - למשל בדבר החזרת ההשקעה על ההכשרה שניתנה לעובדת, הרי שהחזר על ההכשרה נמדד בתועלות המקצועיות של העובדת למעסיק בזמן העסקתה.
 
כדי למזער את ההשלכות שבקונפליקט מסוג זה, הייתי מציעה לעובדת להציע פשרה למעסיק בכך שתשתמש ביכולת של ה LinkedIn  על מנת לייצא את המידע אודות הקשרים העסקיים שיצרה. העובדת תוכל לתת לחברה את המידע שכביכול שייך לה ובכך יסתיים הדיון בצורה שוויונית השומרת על האינטרסים של שני הצדדים.
______________________________________________

מבין הכלים שהוצגו בשיעור הכרתי את OneNote משירותי הצבאי, אני חושבת שהכלי שימושי מאוד לצורך ניהול ידע. הכלי מאפשר לנהל מחברת כמעט באופן מוחשי ותורם בארגון המידע לפי נושאים.
בנוסף אני רשומה באתר LinkedIn ב-3 השנים האחרונות ואני מוצאת את הכלי כשימושי מאוד במסגרת המיתוג העצמי שלי בעולם התעסוקה בתחום ההיי-טק, קיבלתי מספר פניות מגורמים שונים בשל הנתונים אותם פרסמתי וגם הצעות עבודה בין היתר.
הכלי שהתרשמתי ממנו במיוחד בשיעור הוא הFeedly שמאפשר מעקב אוטומטי אחר תוכן מוגדר מראש. אני חושבת שכלי זה יכול לשמש אותי ולעזור לי להשאר מעודכנת בתכנים שמעניינים אותי ורלוונטיים עבורי.
כלי נוסף שארצה להשתמש בו הוא הMendeley , בעיקר על מנת להמיר בין פורמטים של קבצים בצורה נוחה.

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: